Pompa ciepła i niezależność domu

Zawsze sobie ceniłem niezależność, nie tylko jako styl życia, ale także wszystko co robiłem to dążyłem do niezależności od czegokolwiek. Wybierając dom na własnej wielkiej działce zamiast małego mieszkania w centrum miasta. Mieszkanie jest zależne od dostaw energii, elektrycznej, cieplnej itp., a mój dom to moja fortece która ma być przygotowana na ciężkie czasu.

Pompa ciepła to własne ogrzewanie

pompy ciepła bydgoszczDługo myślałem jak zaplanować budowę domu, co powinno w nim się znaleźć i z jakimi wyzwaniami będzie musiał się zmierzyć. Oczywiście nie zamierzałem przesadzać i nie budować bunkra atomowego. Jednak mój miał być niezależny od dostaw energii z elektrowni i przetrzymać zarówno ciężkie burze, jak i długie śnieżne zimy. Alternatywą dla prądu z sieci energetycznej znalazłem trzy źródła: agregaty prądotwórczy, panele słoneczne oraz mały wiatrak prądotwórczy. Z pierwszego zrezygnowałem z powodu, iż agregatowi jest niezbędne paliwo. Drugi problem to ogrzewanie, postawiłem na pompy ciepła bydgoszcz oraz piec na paliwo stałe. Kocioł na paliwo stałe to standardowe i sprawdzone rozwiązanie. Zaś pompa ciepła miała być alternatywnym źródłem ciepła. Pozostało jedynie zdecydować czy ma to być pompa ciepła wodna, gruntowa czy powietrzna. Wybór padł na gruntową poziomą z powodu dużej wielkości działki. Cena pompy ciepła zarówno urządzenia jak i montażu była całkiem przystępna. To tylko mnie utwierdziło, że decyzja dotycząca pompy ciepła była najlepszą opcją. Plan domu został tak stworzony, aby wszystkie moje pomysły mogły zostać zrealizowane.

Tak więc mój plan niezależnego domu został dopracowany. Przetrwam w nim komfortowo i bezpiecznie większość niesprzyjających warunków. Teraz został mi kolejny, krok czyli wprawić moje plany w realizację. Firmę do montażu pompy ciepła już wybrałem.